Typ tekstu: Książka
Autor: Pinkwart Maciej
Tytuł: Dziewczyna z Ipanemy
Rok: 2003
do stojącego obok biurka kosza - nadawałoby się do gazety, gdybyśmy tutaj wydawali gazety. Ale dla Ministerstwa się nie nadaje.
Jeszcze tego samego dnia dyrektor przyjmował jakąś wycieczkę zagraniczną. Wezwał nas oboje do siebie i przedstawił gościom z Francji, którym towarzyszyła dwójka dziennikarzy.
- Widzicie państwo - zwrócił się do gości, którzy z zadowoleniem rozglądali się po eleganckim gabinecie - mamy tu nawet zatrudnionych na etacie artystów, prawdziwego dziennikarza i prawdziwą pianistkę, oboje po wyższych studiach. Tacy jesteśmy nowocześni i kulturalni.
Popatrzyliśmy po sobie - już wiedzieliśmy do czego jesteśmy dyrektorowi potrzebni. Nie koniecznie nam to odpowiadało.
Następnego dnia przed południem żona poszła do dyrektora i
do stojącego obok biurka kosza - nadawałoby się do gazety, gdybyśmy tutaj wydawali gazety. Ale dla Ministerstwa się nie nadaje.<br>Jeszcze tego samego dnia dyrektor przyjmował jakąś wycieczkę zagraniczną. Wezwał nas oboje do siebie i przedstawił gościom z Francji, którym towarzyszyła dwójka dziennikarzy.<br>- Widzicie państwo - zwrócił się do gości, którzy z zadowoleniem rozglądali się po eleganckim gabinecie - mamy tu nawet zatrudnionych na etacie artystów, prawdziwego dziennikarza i prawdziwą pianistkę, oboje po wyższych studiach. Tacy jesteśmy nowocześni i kulturalni.<br>Popatrzyliśmy po sobie - już wiedzieliśmy do czego jesteśmy dyrektorowi potrzebni. Nie koniecznie nam to odpowiadało.<br>Następnego dnia przed południem żona poszła do dyrektora i
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!