Typ tekstu: Książka
Autor: Zubiński Tadeusz
Tytuł: Odlot dzikich gęsi
Rok: 2001
co oni mogą, jest ich paru, i to głównie stare dziady, a Łotysze zdeterminowani, wyposzczeni i jest ich cała kompania.
- Coś mi się tutaj nie zgadza - Jassmont, głodny logiki, nie ustępował. - Na targu sprzedaje wyłącznie wieś, ludzie z miasta co najwyżej kupują.
- A widzi pan, to polska hipokryzja, taka damulka zadowoli się mniejszym zyskiem, znajdzie pośrednika, byle tylko nie upaprać sobie w gnoju buciczków i żeby jej ludzie na języki nie wzięli. Tam majtki furkają, pod każdym płotem orgia, ale tu musi być elegancko, na pokaz. Drobiem handlują, jak należy, włościanie - sykliwie wyjaśnił Szyc. Jego ciężka twarz się ożywiła.
Powszechną uwagę
co oni mogą, jest ich paru, i to głównie stare dziady, a Łotysze zdeterminowani, wyposzczeni i jest ich cała kompania.<br>- Coś mi się tutaj nie zgadza - Jassmont, głodny logiki, nie ustępował. - Na targu sprzedaje wyłącznie wieś, ludzie z miasta co najwyżej kupują.<br>- A widzi pan, to polska hipokryzja, taka damulka zadowoli się mniejszym zyskiem, znajdzie pośrednika, byle tylko nie upaprać sobie w gnoju buciczków i żeby jej ludzie na języki nie wzięli. Tam majtki furkają, pod każdym płotem orgia, ale tu musi być elegancko, na pokaz. Drobiem handlują, jak należy, włościanie - sykliwie wyjaśnił Szyc. Jego ciężka twarz się ożywiła.<br>Powszechną uwagę
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!