Typ tekstu: Książka
Autor: Lawrowski Zbigniew
Tytuł: Technika smarowania
Rok wydania: 1996
Rok powstania: 1997
przy tarciu płynnym oraz o wartości oporów tarcia. W doborze olejów smarnych można kierować się wstępnie następującą ogólną zasadą:
- im większe prędkości, tym mniejszą lepkość powinien mieć olej (ze względu na opory tarcia),
- im większe obciążenie, tym większą lepkość powinien mieć olej (ze względu na nośność).
W praktyce musimy zazwyczaj zadowolić się kompromisem pomiędzy tymi dwoma wymaganiami.
Podobną regułę można stosować do smarów plastycznych. Przy ich doborze bierze się pod uwagę wartość penetracji, ponieważ cecha ta jest podawana w normach i katalogach. Penetracja orientuje nas również co do możliwości utrzymywania się smaru plastycznego na powierzchniach roboczych oraz co do możliwości uszczelnienia
przy tarciu płynnym oraz o wartości oporów tarcia. W doborze olejów smarnych można kierować się wstępnie następującą ogólną zasadą:<br>- im większe prędkości, tym mniejszą lepkość powinien mieć olej (ze względu na opory tarcia),<br>- im większe obciążenie, tym większą lepkość powinien mieć olej (ze względu na nośność).<br>W praktyce musimy zazwyczaj zadowolić się kompromisem pomiędzy tymi dwoma wymaganiami.<br>Podobną regułę można stosować do smarów plastycznych. Przy ich doborze bierze się pod uwagę wartość penetracji, ponieważ cecha ta jest podawana w normach i katalogach. Penetracja orientuje nas również co do możliwości utrzymywania się smaru plastycznego na powierzchniach roboczych oraz co do możliwości uszczelnienia
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

ZAGŁOSUJ NA MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021!

To już ostatnia prosta! Rozwijana lista poniżej zawiera finałową dwudziestkę. Zapoznaj się z ich znaczeniem i zagłosuj na zwycięskie słowo!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!