Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Trybuna Wolności
Nr: 26
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1950
Na przykładzie współpracy MTS i kołchozów przekonaliśmy się o sile sojuszu robotniczo-chłopskiego, o wielkiej codziennej pomocy, jaką klasa robotnicza okazuje kołchoźnikom.
Kontakt miasta ze wsią polega również na doskonałym zaopatrywaniu kołchoźników we wszystkie towary produkowane przez miasto. We wszystkich kołchozach bogactwo i różnorodność towarów w sklepach. Każdy tu może zadowolić w zupełności swoje potrzeby i upodobania; dorosły mężczyzna i dziecko, gospodyni i młoda dziewczyna. I kołchoźnicy kupują. Wszędzie widzieliśmy pełne sklepy kupujących.

Kołchoźnicy wysoko cenią opiekę państwa i pomoc klasy robotniczej. wyrazem tego są fakty jak to, że kołchoźnicy kołchozu "Dola" olgińskiego rejonu w 1943 r. zebrali 30.000 rub
Na przykładzie współpracy MTS i kołchozów przekonaliśmy się o sile sojuszu robotniczo-chłopskiego, o wielkiej codziennej pomocy, jaką klasa robotnicza okazuje kołchoźnikom.<br>Kontakt miasta ze wsią polega również na doskonałym zaopatrywaniu kołchoźników we wszystkie towary produkowane przez miasto. We wszystkich kołchozach bogactwo i różnorodność towarów w sklepach. Każdy tu może zadowolić w zupełności swoje potrzeby i upodobania; dorosły mężczyzna i dziecko, gospodyni i młoda dziewczyna. I kołchoźnicy kupują. Wszędzie widzieliśmy pełne sklepy kupujących.<br>&lt;gap&gt;<br>Kołchoźnicy wysoko cenią opiekę państwa i pomoc klasy robotniczej. wyrazem tego są fakty jak to, że kołchoźnicy kołchozu "Dola" olgińskiego rejonu w 1943 r. zebrali 30.000 rub
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Zapraszamy do udziału w plebiscycie

MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

WYRAŻAJ SIĘ... PO POLSKU!

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. Gottlieba Daimlera 2. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu Prawach, znajdą Państwo w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022"!