Typ tekstu: Książka
Autor: Morawski Zdzisław
Tytuł: Watykan bez tajemnic
Rok: 1997
leki tych koncernów i firm, które posiadają swoje fabryki lub zakłady licencyjne na terenie kraju. Ponieważ cały niemal włoski przemysł farmaceutyczny jest ściśle uzależniony od międzynarodowych koncernów, mających siedziby w Szwajcarii, USA lub RFN, wielu lekarstw, np. produkowanych w Anglii, nie można dostać nigdzie poza Watykanem.
Handel watykański wywoływał niekiedy zadrażnienia na skalę międzynarodową. Wynikały one głównie z faktu, że Państwo Kościelne nie należy do Unii Europejskiej, dawniej EWG, podczas gdy Włochy są członkiem tej organizacji.
Pewien holenderski deputowany, reprezentujący swój kraj w Parlamencie Europejskim, przeprowadził drobiazgowe dochodzenie dotyczące zakupów żywnościowych Watykanu, przede wszystkim masła i mięsa.
Zainteresowanie dociekliwego Holendra nie
leki tych koncernów i firm, które posiadają swoje fabryki lub zakłady licencyjne na terenie kraju. Ponieważ cały niemal włoski przemysł farmaceutyczny jest ściśle uzależniony od międzynarodowych koncernów, mających siedziby w Szwajcarii, USA lub RFN, wielu lekarstw, np. produkowanych w Anglii, nie można dostać nigdzie poza Watykanem.<br>Handel watykański wywoływał niekiedy zadrażnienia na skalę międzynarodową. Wynikały one głównie z faktu, że Państwo Kościelne nie należy do Unii Europejskiej, dawniej EWG, podczas gdy Włochy są członkiem tej organizacji.<br>Pewien holenderski deputowany, reprezentujący swój kraj w Parlamencie Europejskim, przeprowadził drobiazgowe dochodzenie dotyczące zakupów żywnościowych Watykanu, przede wszystkim masła i mięsa.<br>Zainteresowanie dociekliwego Holendra nie
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego