Typ tekstu: Książka
Autor: Morawski Zdzisław
Tytuł: Watykan bez tajemnic
Rok: 1997
leki tych koncernów i firm, które posiadają swoje fabryki lub zakłady licencyjne na terenie kraju. Ponieważ cały niemal włoski przemysł farmaceutyczny jest ściśle uzależniony od międzynarodowych koncernów, mających siedziby w Szwajcarii, USA lub RFN, wielu lekarstw, np. produkowanych w Anglii, nie można dostać nigdzie poza Watykanem.
Handel watykański wywoływał niekiedy zadrażnienia na skalę międzynarodową. Wynikały one głównie z faktu, że Państwo Kościelne nie należy do Unii Europejskiej, dawniej EWG, podczas gdy Włochy są członkiem tej organizacji.
Pewien holenderski deputowany, reprezentujący swój kraj w Parlamencie Europejskim, przeprowadził drobiazgowe dochodzenie dotyczące zakupów żywnościowych Watykanu, przede wszystkim masła i mięsa.
Zainteresowanie dociekliwego Holendra nie
leki tych koncernów i firm, które posiadają swoje fabryki lub zakłady licencyjne na terenie kraju. Ponieważ cały niemal włoski przemysł farmaceutyczny jest ściśle uzależniony od międzynarodowych koncernów, mających siedziby w Szwajcarii, USA lub RFN, wielu lekarstw, np. produkowanych w Anglii, nie można dostać nigdzie poza Watykanem.<br>Handel watykański wywoływał niekiedy zadrażnienia na skalę międzynarodową. Wynikały one głównie z faktu, że Państwo Kościelne nie należy do Unii Europejskiej, dawniej EWG, podczas gdy Włochy są członkiem tej organizacji.<br>Pewien holenderski deputowany, reprezentujący swój kraj w Parlamencie Europejskim, przeprowadził drobiazgowe dochodzenie dotyczące zakupów żywnościowych Watykanu, przede wszystkim masła i mięsa.<br>Zainteresowanie dociekliwego Holendra nie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!