Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 32
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
niepisana tradycja. Książka elektroniczna teoretycznie powinna być pozbawiona większości problemów wydań papierowych. Wszak wystarczy "ściągnąć" z Internetu plik z zapisaną w nim treścią, by mieć książkę przed sobą.
Rzeczywistość jest jednak bardziej skomplikowana. Po pierwsze, ekrany i wyświetlacze elektronicznych czytników ciągle nie zapewniają komfortu czytania porównywalnego z tym, jaki daje zadrukowany papier. Czytelnik czyta wolniej i szybciej się męczy. Poza tym książka to nie tylko tekst, ale również jego układ, sposób prezentacji na arkuszu. W przypadku czytników elektronicznych, w zależności od zastosowanego urządzenia książka za każdym razem może wyglądać inaczej.
Te właśnie problemy muszą rozwiązać wspólnie wydawcy, informatycy i producenci sprzętu
niepisana tradycja. Książka elektroniczna teoretycznie powinna być pozbawiona większości problemów wydań papierowych. Wszak wystarczy "ściągnąć" z Internetu plik z zapisaną w nim treścią, by mieć książkę przed sobą.<br>Rzeczywistość jest jednak bardziej skomplikowana. Po pierwsze, ekrany i wyświetlacze elektronicznych czytników ciągle nie zapewniają komfortu czytania porównywalnego z tym, jaki daje zadrukowany papier. Czytelnik czyta wolniej i szybciej się męczy. Poza tym książka to nie tylko tekst, ale również jego układ, sposób prezentacji na arkuszu. W przypadku czytników elektronicznych, w zależności od zastosowanego urządzenia książka za każdym razem może wyglądać inaczej.<br>Te właśnie problemy muszą rozwiązać wspólnie wydawcy, informatycy i producenci sprzętu
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego