Typ tekstu: Książka
Autor: Bilica Jerzy
Tytuł: Telefony z Eufonii. Felietony wygłaszane 1991-1992 w Programie II Polskiego Radia
Rok wydania: 1995
Lata powstania: 1991-1992
wyborach możemy się zastanowić nad myślą naczelnika insurekcji. Pisał on w odezwie do obywateli: "Pierwszy krok do zrzucenia niewoli jest odważyć się być wolnym". Zrobiliśmy ten krok. Ale pisał dalej: "Pierwszy krok do zwycięstwa - poznać się na własnej sile". Stawiamy ten krok i obyśmy się - broń Boże - nie potknęli w zadufaniu swoim lub w niewierze.
Patrz Kościuszko na nas z nieba!
Patrz, bo Pułaski przez ten swój nałóg karciany patrzy na nas chyba jeszcze z czyśćca! Jak już grać, to lepiej nie w karty, lecz na klawesynie lub na fortepianie.
8 listopoda 1991

Cud świętego Błażeja

Z Dubrownika nadchodzą wciąż złe
wyborach możemy się zastanowić nad myślą naczelnika insurekcji. Pisał on w odezwie do obywateli: "Pierwszy krok do zrzucenia niewoli jest odważyć się być wolnym". Zrobiliśmy ten krok. Ale pisał dalej: "Pierwszy krok do zwycięstwa - poznać się na własnej sile". Stawiamy ten krok i obyśmy się - broń Boże - nie potknęli w zadufaniu swoim lub w niewierze.<br>Patrz Kościuszko na nas z nieba! <br>Patrz, bo Pułaski przez ten swój nałóg karciany patrzy na nas chyba jeszcze z czyśćca! Jak już grać, to lepiej nie w karty, lecz na klawesynie lub na fortepianie.<br>8 listopoda 1991<br><br>&lt;tit&gt;Cud świętego Błażeja&lt;/&gt;<br><br>Z Dubrownika nadchodzą wciąż złe
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego