Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Dzień Dobry
Nr: 30.03
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
stacji uzdatniania przy Brukselskiej. Najpierw wtłoczenie do wody powietrza z tlenem usuwa związki żelaza, manganu, azotu i poprawia smak i zapach wody.
Potem woda jest filtrowana na filtrach piaskowych i dezynfekowana dwutlenkiem chloru. Uzdatnianie wody w wodociągu praskim trwa około jednego dnia.

Z zalewu

Woda z zalewu nie jest lepsza: zalew zanieczyszczają Bug i Narew, a także okoliczne miasta i ośrodki wczasowe. Oprócz tego w wodzie jest dużo planktonu, glonów i spływających z pól nawozów sztucznych. Przerobienie takiej cieczy do postaci wody w kranie wymaga nie lada wysiłku.
Woda jest pompowana bezpośrednio z jeziora wraz z glonami, planktonem, bakteriami, fenolami, metalami
stacji uzdatniania przy Brukselskiej. Najpierw wtłoczenie do wody powietrza z tlenem usuwa związki żelaza, manganu, azotu i poprawia smak i zapach wody. <br>Potem woda jest filtrowana na filtrach piaskowych i dezynfekowana dwutlenkiem chloru. Uzdatnianie wody w wodociągu praskim trwa około jednego dnia. <br><br>&lt;tit&gt;Z zalewu &lt;/&gt;<br><br>Woda z zalewu nie jest lepsza: zalew zanieczyszczają Bug i Narew, a także okoliczne miasta i ośrodki wczasowe. Oprócz tego w wodzie jest dużo planktonu, glonów i spływających z pól nawozów sztucznych. Przerobienie takiej cieczy do postaci wody w kranie wymaga nie lada wysiłku. <br>Woda jest pompowana bezpośrednio z jeziora wraz z glonami, planktonem, bakteriami, fenolami, metalami
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego