Typ tekstu: Książka
Autor: Myślińska Elżbieta
Tytuł: Laboratoryjne badania gruntów
Rok wydania: 1998
Rok powstania: 1992
rozsianych na wykresie, oznaczenie należy powtórzyć.

15. Z wykresu odczytuje się wilgotność odpowiadającą 25 uderzeniom, a więc wilgotność równą granicy płynności badanego gruntu.

6. Przebieg oznaczania granicy płynności metodą stożka Wasiliewa (wL)

1. Do badania bierze się próbkę gruntu o masie około 50 g, rozdrabnia ją, umieszcza w parowniczce i zalewa niewielką ilością wody destylowanej, pozostawiając grunt do rozmoknięcia przez okres co najmniej 20 godzin. Parowniczka w tym czasie powinna być przykryta szkiełkiem zegarkowym.

2. Po upływie tego czasu próbkę wykłada się na płytę i dokładnie miesza nożem lub metalową łopatką w celu uzyskania jednorodnej pasty.

3. Usuwa się z próbki
rozsianych na wykresie, oznaczenie należy powtórzyć.<br><br>15. Z wykresu odczytuje się wilgotność odpowiadającą 25 uderzeniom, a więc wilgotność równą granicy płynności badanego gruntu.<br><br>&lt;tit1&gt;6. Przebieg oznaczania granicy płynności metodą stożka Wasiliewa (wL)&lt;/&gt;<br><br>1. Do badania bierze się próbkę gruntu o masie około 50 g, rozdrabnia ją, umieszcza w parowniczce i zalewa niewielką ilością wody destylowanej, pozostawiając grunt do rozmoknięcia przez okres co najmniej 20 godzin. Parowniczka w tym czasie powinna być przykryta szkiełkiem zegarkowym.<br><br>2. Po upływie tego czasu próbkę wykłada się na płytę i dokładnie miesza nożem lub metalową łopatką w celu uzyskania jednorodnej pasty.<br><br>3. Usuwa się z próbki
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego