Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kobieta i Życie
Nr: 20
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1972
dziennie po łyżeczce od herbaty. Najwięcej soku i najsilniejsze właściwości lecznicze mają pokrzywy młode, wiosenne, majowe. Wartościowe są zwłaszcza te rośliny, które jeszcze nie zakwitły. Radzę więc kurację pokrzywową przeprowadzić w maju. W maju można także zrobić sobie na zapas nalewkę z pokrzywy.
Drobno posiekaną pokrzywę (młode liście i pędy) zalewa się wódką, biorąc w równych ilościach: na szklankę miazgi - szklankę wódki). Nalewka powinna naciągać w ciemności . Już po 10 dniach można z niej korzystać, nie trzeba jej jednak cedzić wcześniej, niż po 6 tygodniach. Nalewkę pije się w bardzo małych ilościach, po 8-10 kropli z herbatą lub wodą.

OSOBY
dziennie po łyżeczce od herbaty. Najwięcej soku i najsilniejsze właściwości lecznicze mają pokrzywy młode, wiosenne, majowe. Wartościowe są zwłaszcza te rośliny, które jeszcze nie zakwitły. Radzę więc kurację pokrzywową przeprowadzić w maju. W maju można także zrobić sobie na zapas nalewkę z pokrzywy.<br>Drobno posiekaną pokrzywę (młode liście i pędy) zalewa się wódką, biorąc w równych ilościach: na szklankę miazgi - szklankę wódki). Nalewka powinna naciągać w ciemności . Już po 10 dniach można z niej korzystać, nie trzeba jej jednak cedzić wcześniej, niż po 6 tygodniach. Nalewkę pije się w bardzo małych ilościach, po 8-10 kropli z herbatą lub wodą.<br><br>&lt;tit1&gt;OSOBY
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego