Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przekrój
Nr: 2926
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 2001
C), czasem też napadowe kichanie. W tym okresie ilość emitowanego przez słońce światła jest wyjątkowo duża. Dla 5-6 proc. ludzi może ono być czynnikiem alergicznym.
Dokuczliwe objawy światłowstrętu nasilają się w czasie przebywania na słońcu, całkowicie ustępują zwykle z końcem lata, by znów powrócić wiosną. Czasem alergia ta całkowicie zanika w 60. roku życia, ale najczęściej towarzyszy człowiekowi aż do śmierci. Powodować ją może także sztuczne światło.

Skazani na ciemność
- Istnieje też kserodermia pigmentosum, uwarunkowana genetycznie ciężka choroba skóry, w której występuje duża nadwrażliwość na światło - mówi prof. Edward Zawisza, krajowy konsultant do spraw alergologii.
Objawy tej choroby to zmiany
C), czasem też napadowe kichanie. W tym okresie ilość emitowanego przez słońce światła jest wyjątkowo duża. Dla 5-6 proc. ludzi może ono być czynnikiem alergicznym.<br>Dokuczliwe objawy światłowstrętu nasilają się w czasie przebywania na słońcu, całkowicie ustępują zwykle z końcem lata, by znów powrócić wiosną. Czasem alergia ta całkowicie zanika w 60. roku życia, ale najczęściej towarzyszy człowiekowi aż do śmierci. Powodować ją może także sztuczne światło.<br><br>&lt;tit1&gt;Skazani na ciemność&lt;/&gt;<br>- Istnieje też &lt;foreign lang="lat"&gt;kserodermia pigmentosum&lt;/&gt;, uwarunkowana genetycznie ciężka choroba skóry, w której występuje duża nadwrażliwość na światło - mówi prof. Edward Zawisza, krajowy konsultant do spraw alergologii.<br>Objawy tej choroby to zmiany
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego