Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Powszechny
Nr: 50
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 1994
A jest ich bardzo dużo".
Niektóre dzieci przypuszczają, że w ciągu roku św. Mikołaj "zbiera śmieci, a potem je odnawia".
Może ekolodzy zainteresowaliby się tą sprawą.
Jeżeli św. Mikołaj nie zajmuje się tworzeniem i zdobywaniem zabawek, to "zajmuje się odpoczywaniem", śpi "bo z niego to wielki śpioch" lub po prostu "zapada sen zimowy".
W chwilach wolnych lubi jeździć saniami i podziwiać lasy, czasem dogląda reniferów ("takie czarne co po niebie latają", "osiołki" czy też "sarny" - jak wyrażają się o reniferach polskie dzieci).
Może być jednak i tak, że gdy u nas skończył rozdawać prezenty, to "kupuje zabawki dla drugiego kraju, bo
A jest ich bardzo dużo".<br>Niektóre dzieci przypuszczają, że w ciągu roku św. Mikołaj "zbiera śmieci, a potem je odnawia".<br>Może ekolodzy zainteresowaliby się tą sprawą.<br>Jeżeli św. Mikołaj nie zajmuje się tworzeniem i zdobywaniem zabawek, to "zajmuje się odpoczywaniem", śpi "bo z niego to wielki śpioch" lub po prostu "zapada sen zimowy".<br>W chwilach wolnych lubi jeździć saniami i podziwiać lasy, czasem dogląda reniferów ("takie czarne co po niebie latają", "osiołki" czy też "sarny" - jak wyrażają się o reniferach polskie dzieci).<br>Może być jednak i tak, że gdy u nas skończył rozdawać prezenty, to "kupuje zabawki dla drugiego kraju, bo
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego