Typ tekstu: Książka
Autor: Jedliński Krzysztof i inni
Tytuł: Trening interpersonalny
Rok: 1997
sekwencja wymiany zdań pomiędzy uczestnikami. Ktoś mówi o wściekłości, ale nie rozwija tego wątku.

T. Zachęcam do wypowiadania uczuć negatywnych.

Krótka wymiana zdań, po czym zapada cisza.

T. Czy ktoś chciałby jeszcze coś powiedzieć?

Po tym pytaniu w grupie ponad godzinę trwa wymiana naładowanych negatywnymi uczuciami informacji zwrotnych. Potem znów zapada cisza.

T. Czy ktoś chciałby coś komuś powiedzieć?

Zapada cisza i dopiero wtedy trener, po zapytaniu grupy o zgodę, proponuje spotkania w parach z osobą, z którą każdy ma najtrudniejszy kontakt. Propozycja wynikła z oceny trenera, który uważa, że wiele istotnych informacji nie zostało jeszcze wypowiedzianych.

VIII. Trener komunikuje zaufanie
sekwencja wymiany zdań pomiędzy uczestnikami. Ktoś mówi o wściekłości, ale nie rozwija tego wątku.<br><br>T. Zachęcam do wypowiadania uczuć negatywnych.<br><br>Krótka wymiana zdań, po czym zapada cisza.<br><br>T. Czy ktoś chciałby jeszcze coś powiedzieć?<br><br>Po tym pytaniu w grupie ponad godzinę trwa wymiana naładowanych negatywnymi uczuciami informacji zwrotnych. Potem znów zapada cisza.<br><br>T. Czy ktoś chciałby coś komuś powiedzieć?<br><br>Zapada cisza i dopiero wtedy trener, po zapytaniu grupy o zgodę, proponuje spotkania w parach z osobą, z którą każdy ma najtrudniejszy kontakt. Propozycja wynikła z oceny trenera, który uważa, że wiele istotnych informacji nie zostało jeszcze wypowiedzianych.<br><br>VIII. Trener komunikuje zaufanie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego