Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Gazeta Lubuska
Nr: 04.07
Miejsce wydania: Zielona Góra
Rok: 2005
grecku.


Pszczoły mają wolne

Żarłoczne larwy pożerają liście lip. Golutkie drzewa nie kwitną. Pszczoły nie mają z czego robić miodu.


Zimą zmarzły akacje. Potem rzepak nie obrodził. - A teraz mamy problemy z larwami zjadającymi lipowe liście - mówi pszczelarz z pasieki w Smardzewie Gracjan Wrembel. Wszystko wskazuje na to, że nie zapowiada się obfite w miód lato.
- Lipy są tak objedzone, że przy drogach widać tylko smutne aleje gołych drzew - opisuje G. Wrembel. - Żeby pszczoły przetrwały, trzeba będzie je dokarmiać syropem z cukru.
Że w tym roku nie będzie miodu, mówi też technik pszcze-larz Sławomir Kowalski z Kosobudza: - Jak nie ma lipowego
grecku.&lt;/&gt;<br><br><br>&lt;div type="art" sex="m"&gt;&lt;tit&gt;Pszczoły mają wolne&lt;/&gt;<br><br>&lt;intro&gt;Żarłoczne larwy pożerają liście lip. Golutkie drzewa nie kwitną. Pszczoły nie mają z czego robić miodu.&lt;/&gt; <br><br><br>Zimą zmarzły akacje. Potem rzepak nie obrodził. - A teraz mamy problemy z larwami zjadającymi lipowe liście - mówi pszczelarz z pasieki w Smardzewie Gracjan Wrembel. Wszystko wskazuje na to, że nie zapowiada się obfite w miód lato. <br>- Lipy są tak objedzone, że przy drogach widać tylko smutne aleje gołych drzew - opisuje G. Wrembel. - Żeby pszczoły przetrwały, trzeba będzie je dokarmiać syropem z cukru. <br>Że w tym roku nie będzie miodu, mówi też technik pszcze-larz Sławomir Kowalski z Kosobudza: - Jak nie ma lipowego
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego