Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 11.05
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
Powella, albo zastąpi sekretarza obrony Donalda Rumsfelda (zapewne odejdzie on na polityczną emeryturę w trakcie drugiej kadencji). Zmiany mogą też nastąpić w resortach bezpieczeństwa wewnętrznego i sprawiedliwości (odejście zapowiedział ponoć krytykowany przez demokratów za prawicowość prokurator generalny John Ashcroft). Takie zmiany są normalne, wynikają zwykle z potrzeby "odświeżenia" kadr.
Przetasowania zapowiadają się także w zdruzgotanej klęską Partii Demokratycznej. Wobec porażki w wyborach senackich Toma Daschle'a, lidera mniejszości demokratycznej w Senacie, przywództwo w okresie przejściowym obejmie najpewniej senator Harry Reid z Nevady, ten sam, który niedawno zablokował projekt ustawy mającej zwolnić Polaków z obowiązku wizowego.
O przywództwo będą ze sobą rywalizować potencjalni kandydaci
Powella&lt;/&gt;, albo zastąpi sekretarza obrony &lt;name type="person"&gt;Donalda Rumsfelda&lt;/&gt; (zapewne odejdzie on na polityczną emeryturę w trakcie drugiej kadencji). Zmiany mogą też nastąpić w resortach bezpieczeństwa wewnętrznego i sprawiedliwości (odejście zapowiedział ponoć krytykowany przez demokratów za prawicowość prokurator generalny &lt;name type="person"&gt;John Ashcroft&lt;/&gt;). Takie zmiany są normalne, wynikają zwykle z potrzeby "odświeżenia" kadr.<br>Przetasowania zapowiadają się także w zdruzgotanej klęską &lt;name type="org"&gt;Partii Demokratycznej&lt;/&gt;. Wobec porażki w wyborach senackich &lt;name type="person"&gt;Toma Daschle'a&lt;/&gt;, lidera mniejszości demokratycznej w Senacie, przywództwo w okresie przejściowym obejmie najpewniej senator &lt;name type="person"&gt;Harry Reid&lt;/&gt; z &lt;name type="place"&gt;Nevady&lt;/&gt;, ten sam, który niedawno zablokował projekt ustawy mającej zwolnić Polaków z obowiązku wizowego.<br>O przywództwo będą ze sobą rywalizować potencjalni kandydaci
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego