Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 07.04
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
świata. Jej główną zasługą jest użycie szybszej, ale mniej dokładnej metody równoległego ustalania składu genów z różnych miejsc ludzkiego DNA (do czego zatrudniono automatyczne urządzenia). Teraz muszą tę skomplikowaną łamigłówką poskładać w jedną całość.
Ludzki genom jest jak księga genów, większa nawet niż 800 egzemplarzy Biblii, zapisana w kodzie 4 zasad nukleotydowych - adeniny, cytozyny, guaniny oraz tyminy.
((...))Zbigniew WojtasińskiPOLSKA - UE
Przyspieszenia nie będzie
Polski rząd zamierza zamknąć negocjacje o przystąpieniu naszego kraju do Unii Europejskiej w pierwszej połowie przyszłego roku - powiedział wczoraj w Brukseli premier Jerzy Buzek.
Przewodniczący Komisji Europejskiej Romano Prodi wykluczył jednak przyspieszenie tempa rozmów z Polską. Nie
świata. Jej główną zasługą jest użycie szybszej, ale mniej dokładnej metody równoległego ustalania składu genów z różnych miejsc ludzkiego DNA (do czego zatrudniono automatyczne urządzenia). Teraz muszą tę skomplikowaną łamigłówką poskładać w jedną całość.<br>Ludzki genom jest jak księga genów, większa nawet niż 800 egzemplarzy &lt;name type="work"&gt;Biblii&lt;/name&gt;, zapisana w kodzie 4 zasad nukleotydowych - adeniny, cytozyny, guaniny oraz tyminy.<br>((...))&lt;au&gt;Zbigniew Wojtasiński&lt;/au&gt;&lt;/&gt;<br><br><br>&lt;div type="news" sex="m"&gt;<br>&lt;tit&gt;&lt;name type="place"&gt;POLSKA - UE&lt;/name&gt;<br>Przyspieszenia nie będzie&lt;/tit&gt;<br>Polski rząd zamierza zamknąć negocjacje o przystąpieniu naszego kraju do &lt;name type="place"&gt;Unii Europejskiej&lt;/name&gt; w pierwszej połowie przyszłego roku - powiedział wczoraj w &lt;name type="place"&gt;Brukseli&lt;/name&gt; premier &lt;name type="person"&gt;Jerzy Buzek&lt;/name&gt;.<br>&lt;name type="org"&gt;Przewodniczący Komisji Europejskiej&lt;/name&gt; &lt;name type="person"&gt;Romano Prodi&lt;/name&gt; wykluczył jednak przyspieszenie tempa rozmów z &lt;name type="place"&gt;Polską&lt;/name&gt;. Nie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Zapraszamy do udziału w plebiscycie

MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

WYRAŻAJ SIĘ... PO POLSKU!

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. Gottlieba Daimlera 2. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu Prawach, znajdą Państwo w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022"!