Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 02.26
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
że Turcja ma prawo do członkostwa w Unii zdecydowano bowiem już 40 lat temu - powiedział w Brukseli Verheugen podczas konferencji zorganizowanej przez Fundację Fridricha Eberta. W 1963 roku Bruksela zawarła z Ankarą traktat, w którym uznano "europejskie powołanie" Turcji. - W ostatnich 10 latach Turcja zrobiła więcej dla dostosowania się do zasad demokracji i państwa prawa niż przez poprzednie 80 lat - uważa Verheugen. Zdaniem jego doradców kraj ten nie stałby się jednak członkiem Unii przed 2015 rokiem, a podstawowe przywileje członkostwa, takie jak prawo do podejmowania pracy w innych krajach UE, zostałyby wprowadzone 10 lat później.
Takich perspektyw, nawet bardzo odległych, nie
że Turcja ma prawo do członkostwa w Unii zdecydowano bowiem już 40 lat temu&lt;/&gt;&lt;/&gt; - powiedział w &lt;name type="place"&gt;Brukseli&lt;/&gt; &lt;name type="person"&gt;Verheugen&lt;/&gt; podczas konferencji zorganizowanej przez &lt;name type="org"&gt;Fundację Fridricha Eberta&lt;/&gt;. W 1963 roku &lt;name type="place"&gt;Bruksela&lt;/&gt; zawarła z &lt;name type="place"&gt;Ankarą&lt;/&gt; traktat, w którym uznano &lt;q&gt;&lt;transl&gt;"europejskie powołanie"&lt;/&gt;&lt;/&gt; &lt;name type="place"&gt;Turcji&lt;/&gt;. &lt;q&gt;&lt;transl&gt;- W ostatnich 10 latach Turcja zrobiła więcej dla dostosowania się do zasad demokracji i państwa prawa niż przez poprzednie 80 lat&lt;/&gt;&lt;/&gt; - uważa &lt;name type="person"&gt;Verheugen&lt;/&gt;. Zdaniem jego doradców kraj ten nie stałby się jednak członkiem &lt;name type="org"&gt;Unii&lt;/&gt; przed 2015 rokiem, a podstawowe przywileje członkostwa, takie jak prawo do podejmowania pracy w innych krajach &lt;name type="org"&gt;UE&lt;/&gt;, zostałyby wprowadzone 10 lat później.<br>Takich perspektyw, nawet bardzo odległych, nie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Zapraszamy do udziału w plebiscycie

MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

WYRAŻAJ SIĘ... PO POLSKU!

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. Gottlieba Daimlera 2. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu Prawach, znajdą Państwo w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022"!