Typ tekstu: Strona internetowa
Autor: Magdalena Szymańska
Tytuł: strona o baseballu
Rok wydania: 17.10.2002
Rok powstania: 2002
specjalną pałką. Z biegiem czasu pojawiło się więcej stołków, które ostatecznie uzyskały kształt met, które biegacz musiał okrążać po odbiciu piłki.
Z chwilą, gdy wprowadzono zasadę, że można wyeliminować gracza z gry trafiając go piłką zabawa uzyskała nową nazwę "Rounders".
W 1744 roku ukazała się pierwsza książeczka, w której opisano zasady gry. Zapamiętujemy nazwisko wydawcy - był nim niejaki John Newbury z Londynu. Pan Newbury nazwał swoją grę nieco inaczej "Desę bali". Co ciekawe poradnik był ilustrowany.
Bardzo szybko, co jak się później okazało było zbawieniem dla "GRY" w latach 1762-1787 książkę wydano i to kilkakrotnie w Ameryce.
W Nowym Świecie
specjalną pałką. Z biegiem czasu pojawiło się więcej stołków, które ostatecznie uzyskały kształt met, które biegacz musiał okrążać po odbiciu piłki.<br>Z chwilą, gdy wprowadzono zasadę, że można wyeliminować gracza z gry trafiając go piłką zabawa uzyskała nową nazwę "Rounders". <br>W 1744 roku ukazała się pierwsza książeczka, w której opisano zasady gry. Zapamiętujemy nazwisko wydawcy - był nim niejaki John Newbury z Londynu. Pan Newbury nazwał swoją grę nieco inaczej "Desę bali". Co ciekawe poradnik był ilustrowany.<br>Bardzo szybko, co jak się później okazało było zbawieniem dla "GRY" w latach 1762-1787 książkę wydano i to kilkakrotnie w Ameryce.<br>W Nowym Świecie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!