Typ tekstu: Książka
Autor: Szymański Wojciech
Tytuł: Chemia jądrowa. Zarys problematyki przemian jądrowych
Rok: 1996
przykładanego napięcia: ((...)) stąd częstość obiegu ((...)) Jeżeli na skutek efektu relatywistycznego częstość obiegu jonu się zmniejsza (gdy ˝ ), to może to być skompensowane na dwóch drogach:
a) przez zmniejszenie częstości przykładanego pola elektrycznego (częstość napięcia przyspieszającego);
b) na drodze zwiększania natężenia pola magnetycznego, tak żeby stałość iloczynu ((...)) 1212 zapewniała synchroniczność urządzenia.
Na zasadzie a) działają urządzenia zwane synchrocyklotronami, cyklotronami z modulowaną częstością lub fazotronami (p. B.II klasyfikacji). Na zasadzie b) działają urządzenia zwane synchrotronami (B.IV).

6.1.6.2. Synchrocyklotron

Pierwszy synchrocyklotron powstał w Berkeley w 1946-1947 r. (klasyczny cyklotron Lawrence'a i Livingstona w 1930 r.). Przyspieszał on protony do
przykładanego napięcia: ((...)) stąd częstość obiegu ((...)) Jeżeli na skutek efektu relatywistycznego częstość obiegu jonu się zmniejsza (gdy ˝ ), to może to być skompensowane na dwóch drogach:<br> a) przez zmniejszenie częstości przykładanego pola elektrycznego (częstość napięcia przyspieszającego);<br> b) na drodze zwiększania natężenia pola magnetycznego, tak żeby stałość iloczynu ((...)) 1212 zapewniała synchroniczność urządzenia.<br> Na zasadzie a) działają urządzenia zwane synchrocyklotronami, cyklotronami z modulowaną częstością lub fazotronami (p. B.II klasyfikacji). Na zasadzie b) działają urządzenia zwane synchrotronami (B.IV).<br><br>&lt;tit&gt;6.1.6.2. Synchrocyklotron&lt;/&gt;<br><br> Pierwszy synchrocyklotron powstał w Berkeley w 1946-1947 r. (klasyczny cyklotron Lawrence'a i Livingstona w 1930 r.). Przyspieszał on protony do
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!