Typ tekstu: Książka
Autor: Przewłocki Stefan
Tytuł: Geodezja dla inżynierii środowiska
Rok wydania: 1998
Rok powstania: 1997
P, podczas prowadzenia wodzika pantografu po konturze mapy, leżą stale na jednej prostej, a wodzik i ołówek zakreślają odcinki równoległe.
Ramiona pantografu są zaopatrzone w podziałki liniowe oraz w kreski, odpowiadające najczęściej spotykanym stosunkom zmiany skal 1:2, 1:3, 1:4, 1:5 itd. Pantografy optyczne działają na takiej zasadzie, jak aparaty i powiększalniki fotograficzne. Na matówce ustawia się obraz w odpowiedniej skali i albo się go kreśli, albo fotografuje na odpowiednim materiale.
1.9. Mapy tematyczne
Na przestrzeni ostatnich lat zaznaczył się znaczny wzrost zainteresowania opracowaniami kartograficznymi. Liczne grupy specjalistów wielu branż zgłaszają zapotrzebowanie na mapy tematyczne, ujmujące różne
P&lt;/HI&gt;, podczas prowadzenia wodzika pantografu po konturze mapy, leżą stale na jednej prostej, a wodzik i ołówek zakreślają odcinki równoległe.<br>Ramiona pantografu są zaopatrzone w podziałki liniowe oraz w kreski, odpowiadające najczęściej spotykanym stosunkom zmiany skal 1:2, 1:3, 1:4, 1:5 itd. Pantografy optyczne działają na takiej zasadzie, jak aparaty i powiększalniki fotograficzne. Na matówce ustawia się obraz w odpowiedniej skali i albo się go kreśli, albo fotografuje na odpowiednim materiale.<br>&lt;tit&gt;1.9. Mapy tematyczne&lt;/&gt;<br>Na przestrzeni ostatnich lat zaznaczył się znaczny wzrost zainteresowania opracowaniami kartograficznymi. Liczne grupy specjalistów wielu branż zgłaszają zapotrzebowanie na mapy tematyczne, ujmujące różne
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!