Typ tekstu: Książka
Autor: Dzik Jerzy
Tytuł: Dzieje życia na ziemi
Rok wydania: 2003
Rok powstania: 1993
lub pyłkiem. Objaśniałoby to przyczyny ich wspinania się na drzewa. Jest to domysł uzasadniony także tym, że z karbonu znane są ślady żerowania owadów wewnątrz nasion.
Rozszerzone pleury zwiększając również powierzchnię ciała niewątpliwie wydłużały zasięg skoków. Nitkowate przydatki ostatnich segmentów odwłoka (cerci i filum terminale) wypełniały zadania stabilizatorów na tej zasadzie co ogon wiewiórki.
Szczególnemu rozrostowi podlegały płaskie wyrostki (pleury tergitów) tułowia - były to przecież największe, najmocniej umięśnione segmenty z odnóżami krocznymi. Tam jest najwłaściwsze miejsce dla skrzydeł. Każdy, kto ma na sumieniu puszczanie podczas nudnych lekcji papierowych "jaskółek", wie przecież, gdzie w dobrze latającym modelu powinien się znajdować środek powierzchni
lub pyłkiem. Objaśniałoby to przyczyny ich wspinania się na drzewa. Jest to domysł uzasadniony także tym, że z karbonu znane są ślady żerowania owadów wewnątrz nasion.<br>Rozszerzone pleury zwiększając również powierzchnię ciała niewątpliwie wydłużały zasięg skoków. Nitkowate przydatki ostatnich segmentów odwłoka (cerci i filum terminale) wypełniały zadania stabilizatorów na tej zasadzie co ogon wiewiórki.<br>Szczególnemu rozrostowi podlegały płaskie wyrostki (pleury tergitów) tułowia - były to przecież największe, najmocniej umięśnione segmenty z odnóżami krocznymi. Tam jest najwłaściwsze miejsce dla skrzydeł. Każdy, kto ma na sumieniu puszczanie podczas &lt;page nr=371&gt; nudnych lekcji papierowych "jaskółek", wie przecież, gdzie w dobrze latającym modelu powinien się znajdować środek powierzchni
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!