Typ tekstu: Książka
Autor: Heller Michał
Tytuł: Usprawiedliwienie wszechświata
Rok wydania: 1995
Rok powstania: 1982
zdaniem Poppera - świat jest układem otwartym, a otwartość jego polega na tym, że w każdej chwili ma on przed sobą nieograniczone pole możliwości i nie jest z góry przesądzone, która z nich w następnej chwili stanie się rzeczywistością.
Wybór "właściwej" drogi dokonuje się taktyką prób i błędów, ale właśnie na zasadzie udanych prób i eliminowania błędów mogą w świecie powstawać rzeczy nowe, których nie było od początku. "To pozwala zrozumieć racjonalnie, choć na pewno w sposób jeszcze daleki od zupełności, pojawianie się nowych form biologicznych, wzrost ludzkiej wiedzy i ludzką wolność."
Trzeci świat, świat ludzkiej wiedzy i ludzkich osiągnięć nie jest
zdaniem Poppera - świat jest układem otwartym, a otwartość jego polega na tym, że w każdej chwili ma on przed sobą nieograniczone pole możliwości i nie jest z góry przesądzone, która z nich w następnej chwili stanie się rzeczywistością.<br>Wybór "właściwej" drogi dokonuje się taktyką prób i błędów, ale właśnie na zasadzie udanych prób i eliminowania błędów mogą w świecie powstawać rzeczy nowe, których nie było od początku. "To pozwala zrozumieć racjonalnie, choć na pewno w sposób jeszcze daleki od zupełności, pojawianie się nowych form biologicznych, wzrost ludzkiej wiedzy i ludzką wolność."<br>Trzeci świat, świat ludzkiej wiedzy i ludzkich osiągnięć nie jest
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!