Typ tekstu: Książka
Autor: Siwoń Bolesław
Tytuł: Jak sterować rentownością przedsiębiorstwa
Rok: 1994
udział w koszcie jednostkowym nie ulega zmianom zależnym od wahań wielkości produkcji, a ich suma ogólna rośnie proporcjonalnie do wzrostu tych wielkości.
Zużycie energii oraz koszty konserwacji maszyn i urządzeń technicznych trzeba rozpatrywać w związku z intensywnością pracy tych środków produkcji. Ogólna suma tych kosztów - jak uczy doświadczenie - pozostaje w zasadzie niezmienna przy minimum i optimum technicznym ich wydajności, wzrasta natomiast przy zbliżaniu się do technicznego maksimum ich biegu. Stopień wzrostu kosztów jest oczywiście różny dla poszczególnych maszyn oraz urządzeń i zależy od wielu czynników.
Zmiany ogólne wysokości kosztów pracy maszyn i urządzeń oraz zmiany rozmiarów produkcji powodują wahania udziału tych
udział w koszcie jednostkowym nie ulega zmianom zależnym od wahań wielkości produkcji, a ich suma ogólna rośnie proporcjonalnie do wzrostu tych wielkości.<br>Zużycie energii oraz koszty konserwacji maszyn i urządzeń technicznych trzeba rozpatrywać w związku z intensywnością pracy tych środków produkcji. Ogólna suma tych kosztów - jak uczy doświadczenie - pozostaje w zasadzie niezmienna przy minimum i optimum technicznym ich wydajności, wzrasta natomiast przy zbliżaniu się do technicznego maksimum ich biegu. Stopień wzrostu kosztów jest oczywiście różny dla poszczególnych maszyn oraz urządzeń i zależy od wielu czynników.<br>Zmiany ogólne wysokości kosztów pracy maszyn i urządzeń oraz zmiany rozmiarów produkcji powodują wahania udziału tych
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!