Typ tekstu: Książka
Autor: Komar Michał
Tytuł: O obrotach losów i ciał
Rok: 1998
pięknych. Był świetnym pisarzem i ekonomistą, historykiem i filozofem. Ponadto łapczywie zażywał opium, a jego wyznania na ten temat świadczą, że umysł człowieka naprawdę utalentowanego może harmonijnie łączyć ciekawość z przyjemnością.
Zabrawszy się do myślenia o morderstwie, De Quincey zauważył, że radykalny moralizm w tej dziedzinie ludzkiej aktywności jest w zasadzie niemożliwy, a to z uwagi na niezmienne właściwości naszego gatunku.
Stanowisko chorobliwie cnotliwe, zaprezentowane w IV wieku n.e. przez Laktancjusza (Luciusa Caeciliusa Firmianusa), zwanego chrześcijańskim Cyceronem, głosi, że:
"...jeśli sama obecność przy morderstwie nadaje człowiekowi charakter współwinnego, jeśli bycie wyłącznie widzem wplątuje nas we wspólną winę ze sprawcą, to
pięknych. Był świetnym pisarzem i ekonomistą, historykiem i filozofem. Ponadto łapczywie zażywał opium, a jego wyznania na ten temat świadczą, że umysł człowieka naprawdę utalentowanego może harmonijnie łączyć ciekawość z przyjemnością.<br>Zabrawszy się do myślenia o morderstwie, &lt;name type="person"&gt;De Quincey&lt;/&gt; zauważył, że radykalny moralizm w tej dziedzinie ludzkiej aktywności jest w zasadzie niemożliwy, a to z uwagi na niezmienne właściwości naszego gatunku.<br>Stanowisko chorobliwie cnotliwe, zaprezentowane w IV wieku n.e. przez &lt;name type="person"&gt;Laktancjusza (Luciusa Caeciliusa Firmianusa)&lt;/&gt;, zwanego chrześcijańskim Cyceronem, głosi, że:<br>"...&lt;q&gt;jeśli sama obecność przy morderstwie nadaje człowiekowi charakter współwinnego, jeśli bycie wyłącznie widzem wplątuje nas we wspólną winę ze sprawcą, to
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!