Typ tekstu: Książka
Autor: Pinkwart Maciej
Tytuł: Zakopane i Tatry
Rok: 1992
na Polanę Sobiczkową (parking, przystanek PKS) do dolnej stacji wyciągu, dojście do górnej stacji od ul. Zubka na Gubałówce (trasa nr 9). Wyciąg krzesełkowy, dwuosobowy, 1660 m długości, 277 m różnicy wysokości, zdolność przewozowa 720 osób na godzinę.

Najpopularniejsza trasa zjazdowa Zakopanego, dostępna nawet dla niezbyt zaawansowanych narciarzy i w zasadzie łatwa, choć w kilku miejscach wymagająca szczególnej uwagi. W środku sezonu bardzo oblężona.
Od Drogi Powstańców Śląskich podchodzimy do usytuowanej na skłonie Polany Sobiczkowej dolnej stacji wyciągu (oficjalnie nazywanego koleją linowo-krzesełkową). Tutaj, gdy nie ma wielkiego tłoku i możemy liczyć na kilka zjazdów, praktycznie jest zaopatrzyć się od razu
na Polanę Sobiczkową (parking, przystanek PKS) do dolnej stacji wyciągu, dojście do górnej stacji od ul. Zubka na Gubałówce (trasa nr 9). Wyciąg krzesełkowy, dwuosobowy, 1660 m długości, 277 m różnicy wysokości, zdolność przewozowa 720 osób na godzinę.<br><br> Najpopularniejsza trasa zjazdowa Zakopanego, dostępna nawet dla niezbyt zaawansowanych narciarzy i w zasadzie łatwa, choć w kilku miejscach wymagająca szczególnej uwagi. W środku sezonu bardzo oblężona.<br> Od Drogi Powstańców Śląskich podchodzimy do usytuowanej na skłonie Polany Sobiczkowej dolnej stacji wyciągu (oficjalnie nazywanego koleją linowo-krzesełkową). Tutaj, gdy nie ma wielkiego tłoku i możemy liczyć na kilka zjazdów, praktycznie jest zaopatrzyć się od razu
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!