Typ tekstu: Książka
Tytuł: Przekształcenia własnościowe przedsiębiorstw w Polsce
Rok: 2002
zakładów. Zarazem należy pamiętać, że przedsiębiorstwa państwowe - przynajmniej w latach 1990-1991 - traktowane były w sposób doktrynalny jako szybko zanikająca forma działalności gospodarczej państwa. Nie było więc motywacji do gruntownego poprawiania ustawy o przedsiębiorstwach państwowych w tym czy w innym kierunku. W rezultacie modyfikacje ustawy o pp, choć wielokrotne, w zasadzie miały charakter fragmentaryczny i nie naruszyły jej samorządowej istoty. Słusznie pisze były Minister Przekształceń Własnościowych, że: "przedsiębiorstwa państwowe w rzeczywistości są własnością grupową pracowników, majątkiem o charakterze syndykalnym. W wielu przypadkach Skarb Państwa nie ma realnej możliwości decydowania o dalszym losie tych firm".
W latach osiemdziesiątych szczególnemu procesowi edukacji podlegała
zakładów. Zarazem należy pamiętać, że przedsiębiorstwa państwowe - przynajmniej w latach 1990-1991 - traktowane były w sposób doktrynalny jako szybko zanikająca forma działalności gospodarczej państwa. Nie było więc motywacji do gruntownego poprawiania ustawy o przedsiębiorstwach państwowych w tym czy w innym kierunku. W rezultacie modyfikacje ustawy o pp, choć wielokrotne, w zasadzie miały charakter fragmentaryczny i nie naruszyły jej samorządowej istoty. Słusznie pisze były Minister Przekształceń Własnościowych, że: "przedsiębiorstwa państwowe w rzeczywistości są własnością grupową pracowników, majątkiem o charakterze syndykalnym. W wielu przypadkach Skarb Państwa nie ma realnej możliwości decydowania o dalszym losie tych firm".<br>W latach osiemdziesiątych szczególnemu procesowi edukacji podlegała
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!