Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Cosmopolitan
Nr: 12(32)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1999
Za to kobieta spełnia jeden z najważniejszych nakazów: zapala świece szabatowe. Dla mężczyzny szabat zaczyna się w momencie zachodu słońca. Dla kobiety około 18 minut wcześniej, ponieważ zapala świece.
Dorota zwraca uwagę na błogosławieństwa i na ich zmawianie, które sprawia, że nawet w świecie osób nieuduchowionych pojawia się Bóg.
- W zasadzie wszystko, co się robi, poprzedza lub kończy odpowiednie błogosławieństwo - wyjaśnia Dorota. - Zmawiam je przed jedzeniem, przed myciem rąk, kiedy pada deszcz, kiedy przed chwilą usłyszałam grzmot pioruna. Tłumacząc na język polski można to przedstawić jako: "Błogosławiony bądź, Panie, nasz Królu wszechświata, który stwarzasz błyskawicę". Taka pochwała Boga pojawia się niemal
Za to kobieta spełnia jeden z najważniejszych nakazów: zapala świece szabatowe. Dla mężczyzny szabat zaczyna się w momencie zachodu słońca. Dla kobiety około 18 minut wcześniej, ponieważ zapala świece. <br>Dorota zwraca uwagę na błogosławieństwa i na ich zmawianie, które sprawia, że nawet w świecie osób nieuduchowionych pojawia się Bóg.<br> - W zasadzie wszystko, co się robi, poprzedza lub kończy odpowiednie błogosławieństwo - wyjaśnia Dorota. - Zmawiam je przed jedzeniem, przed myciem rąk, kiedy pada deszcz, kiedy przed chwilą usłyszałam grzmot pioruna. Tłumacząc na język polski można to przedstawić jako: "Błogosławiony bądź, Panie, nasz Królu wszechświata, który stwarzasz błyskawicę". Taka pochwała Boga pojawia się niemal
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!