Typ tekstu: Książka
Autor: Pinkwart Maciej
Tytuł: Dziewczyna z Ipanemy
Rok: 2003
go na kardiologię, po dwóch tygodniach zaczął pomału chodzić po korytarzu i przesiadywać u Jaworskiego na dyżurach i w dyżurce pielęgniarek. Wybory w szpitalu przebiegły bez większych emocji, tak jakoś między porannym termometrem, a suchawą bułą z żółtym serem i śniadaniową zbożową kawą. Z rozmów wynikało, że Żurowski ma w zasadzie mandat zaklepany, choć część górali głosowała na Wojtka, bo "swój". Jednak przechadzając się po szpitalnym "spacerniku", jak nazywano zawsze ciemny i zagracony korytarz, podsłuchał, jak góral z Murzasichla, odpowiadał na pytanie wizytującej rodziny.
- Na kogoście to, krzestny, dzisiok głosował?
- No dy przecie, że na Zuroskiego, z "Solidarności".
- A znacie go
go na kardiologię, po dwóch tygodniach zaczął pomału chodzić po korytarzu i przesiadywać u Jaworskiego na dyżurach i w dyżurce pielęgniarek. Wybory w szpitalu przebiegły bez większych emocji, tak jakoś między porannym termometrem, a suchawą bułą z żółtym serem i śniadaniową zbożową kawą. Z rozmów wynikało, że Żurowski ma w zasadzie mandat zaklepany, choć część górali głosowała na Wojtka, bo "swój". Jednak przechadzając się po szpitalnym "spacerniku", jak nazywano zawsze ciemny i zagracony korytarz, podsłuchał, jak góral z Murzasichla, odpowiadał na pytanie wizytującej rodziny.<br>- Na kogoście to, krzestny, dzisiok głosował?<br>- No dy przecie, że na Zuroskiego, z "Solidarności".<br>- A znacie go
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!