Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kultura
Nr: 400-401
Miejsce wydania: Paryż
Rok: 1981
wśród tych, którzy owym katolicyzmem u nas zarządzają. Być może mam w ogóle antyinstytucjonalne skłonności, ale ostatnio zaczyna mnie niepokoić postawa episkopatu: metoda myślenia instytucjonalnego. Można nawoływać do powrotu do pracy i do utrzymania porządku w imię bezpieczeństwa kraju i narodu. Nie wolno jednak działać przeciwko inicjatywom społecznym na tej zasadzie, że "ostateczne załatwienie spraw z rządem pozostawcie nam, my się na tym znamy". Przyparta do muru partia gotowa jest na bardzo wiele ustępstw. Gotowa jest nawet zawiesić krzyż obok sierpa i młota, aby wygodnie czuli się obok siebie Pińkowski i Ozdowski. Ale czy naprawdę o to chodzi?
Uzyskanie dalszych iluś
wśród tych, którzy owym katolicyzmem u nas zarządzają. Być może mam w ogóle antyinstytucjonalne skłonności, ale ostatnio zaczyna mnie niepokoić postawa episkopatu: metoda myślenia instytucjonalnego. Można nawoływać do powrotu do pracy i do utrzymania porządku w imię bezpieczeństwa kraju i narodu. Nie wolno jednak działać przeciwko inicjatywom społecznym na tej zasadzie, że "ostateczne załatwienie spraw z rządem pozostawcie nam, my się na tym znamy". Przyparta do muru partia gotowa jest na bardzo wiele ustępstw. Gotowa jest nawet zawiesić krzyż obok sierpa i młota, aby wygodnie czuli się obok siebie Pińkowski i Ozdowski. Ale czy naprawdę o to chodzi?<br>Uzyskanie dalszych iluś
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!