Typ tekstu: Książka
Autor: Urbańczyk Andrzej
Tytuł: Dziękuję ci, Pacyfiku
Rok: 1997
potrafię już dokonywać takich porównań. Tylko człowiek, który nie wszedł dosyć głęboko w sprawę, może w takich kwestiach mieć wątpliwości. W drugiej dobie na pokładzie można brać na linkę wspólnego mianownika sprzęt, ludzi, ocean i widzieć wszystko bardzo wyraźnie.
Senność wnika we mnie jak dźwięk nie uciszonego dzwonu. Czuję, jak zasypia głowa, nogi, tułów. Tylko jedna ręka - ta, która trzyma rumpel - porusza się w nieustannym rytmie.
Walę się z całych sił po udach. Przez przemoczone spodnie boli to na szczęście mocno i długo. Ożywam, wtedy mogę znowu uderzyć się, celując w bolące miejsce. Robi się zupełnie świeżo.
Wszystko drobiazg - wołam przelatującym
potrafię już dokonywać takich porównań. Tylko człowiek, który nie wszedł dosyć głęboko w sprawę, może w takich kwestiach mieć wątpliwości. W drugiej dobie na pokładzie można brać na linkę wspólnego mianownika sprzęt, ludzi, ocean i widzieć wszystko bardzo wyraźnie.<br> Senność wnika we mnie jak dźwięk nie uciszonego dzwonu. Czuję, jak zasypia głowa, nogi, tułów. Tylko jedna ręka - ta, która trzyma rumpel - porusza się w nieustannym rytmie.<br> Walę się z całych sił po udach. Przez przemoczone spodnie boli to na szczęście mocno i długo. Ożywam, wtedy mogę znowu uderzyć się, celując w bolące miejsce. Robi się zupełnie świeżo.<br> Wszystko drobiazg - wołam przelatującym
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego