Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 08.27
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
deputowanych chce wszcząć przeciwko niemu procedurę impeachmentu. Tony Blair nie musi się wprawdzie obawiać zdjęcia z urzędu, ale nie uniknie wyjaśnień.
Autorzy wniosku twierdzą, że Blair świadomie okłamywał Brytyjczyków, wmawiając im, że interwencja w Iraku jest konieczna, bo Saddam Husajn ma broń masowego rażenia. Nie powiedział opinii publicznej prawdy, gdyż zawarł wcześniej tajne porozumienie z prezydentem Stanów Zjednoczonych o inwazji. "Chcemy zmusić Blaira przynajmniej do tego, by się wytłumaczył i powiedział, dlaczego uznał za konieczne mijanie się z prawdą" - napisał wczoraj w "Daily Telegraph" konserwatysta Boris Johnson, jeden z inicjatorów wniosku.
Wśród 11 deputowanych domagających się odejścia szefa rządu jest dziewięciu
deputowanych chce wszcząć przeciwko niemu procedurę &lt;orig&gt;impeachmentu&lt;/&gt;. &lt;name type="person"&gt;Tony Blair&lt;/&gt; nie musi się wprawdzie obawiać zdjęcia z urzędu, ale nie uniknie wyjaśnień.<br>Autorzy wniosku twierdzą, że &lt;name type="person"&gt;Blair&lt;/&gt; świadomie okłamywał Brytyjczyków, wmawiając im, że interwencja w &lt;name type="place"&gt;Iraku&lt;/&gt; jest konieczna, bo &lt;name type="person"&gt;Saddam Husajn&lt;/&gt; ma broń masowego rażenia. Nie powiedział opinii publicznej prawdy, gdyż zawarł wcześniej tajne porozumienie z prezydentem &lt;name type="place"&gt;Stanów Zjednoczonych&lt;/&gt; o inwazji. &lt;q&gt;"Chcemy zmusić &lt;name type="person"&gt;Blaira&lt;/&gt; przynajmniej do tego, by się wytłumaczył i powiedział, dlaczego uznał za konieczne mijanie się z prawdą"&lt;/&gt; - napisał wczoraj w "Daily Telegraph" konserwatysta &lt;name type="person"&gt;Boris Johnson&lt;/&gt;, jeden z inicjatorów wniosku.<br>Wśród 11 deputowanych domagających się odejścia szefa rządu jest dziewięciu
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

ZAGŁOSUJ NA MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021!

To już ostatnia prosta! Rozwijana lista poniżej zawiera finałową dwudziestkę. Zapoznaj się z ich znaczeniem i zagłosuj na zwycięskie słowo!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!