Typ tekstu: Strona internetowa
Autor: Michał Banasiak
Tytuł: strona o kolarstwie górskim i rowerach
Rok wydania: 02.01.2003
Rok powstania: 2003
A do punktu B a nie po zamkniętej pętli. Rower powinien być trwały i odporny, o pozycji bardziej komfortowej niż w XC.

Zjazd (DH): Polega na pokonaniu w najkrótszym czasie trasy długości ok. 2-5 km prowadzącej w dół. Zawodnicy startują pojedynczo. Rowery do zjazdu to ciężkie maszyny o skoku zawieszenia conajmniej 150 mm i geometrii ułatwiającej przeniesienie do tyłu środka ciężkości i zapewniającej stabilność przy dużych prędkościach.

Dual: Dwóch zawodników ściga się na przygotowanym torze urozmaiconym licznymi hopkami i zakrętami z bandą. Bardzo podobny jest 4cross - różnica polega na tym, że równocześnie ściga się czterech zawodników.

Freeride (FR): połączenie zjazdu
A do punktu B a nie po zamkniętej pętli. Rower powinien być trwały i odporny, o pozycji bardziej komfortowej niż w XC.<br><br>Zjazd (DH): Polega na pokonaniu w najkrótszym czasie trasy długości ok. 2-5 km prowadzącej w dół. Zawodnicy startują pojedynczo. Rowery do zjazdu to ciężkie maszyny o skoku zawieszenia conajmniej 150 mm i geometrii ułatwiającej przeniesienie do tyłu środka ciężkości i zapewniającej stabilność przy dużych prędkościach.<br><br>&lt;orig&gt;Dual&lt;/&gt;: Dwóch zawodników ściga się na przygotowanym torze urozmaiconym licznymi &lt;orig&gt;hopkami&lt;/&gt; i zakrętami z bandą. Bardzo podobny jest 4cross - różnica polega na tym, że równocześnie ściga się czterech zawodników.<br><br>&lt;orig&gt;Freeride&lt;/&gt; (FR): połączenie zjazdu
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego