Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Gazeta Współczesna
Nr: 04.15
Miejsce wydania: Białystok
Rok: 2005
z Giżycka, kierowca terenowego GMC.
Ogromne problemy wielu załogom sprawiła przeprawa przez Dziękałówkę, niepozorną wąską rzeczkę biegnącą przez las. Tutaj stawał niemal każdy samochód. Dno najeżone zwalonymi konarami i brzegi ograniczające wyjazd z nurtu drzewami pokonywały najlepszych kierowców i najlepszy sprzęt. Tam gdzie jednak zawodziły terenowe, potężne opony i podniesione zawieszenie, z pomocą przychodziły wyciągarki. Trzeba było przeć do przodu i dojechać do końca.
Błotne przeprawy i przepastne kałuże to jednak nie wszystkie niespodzianki, jakie czekały na zawodników. Na otwartym terenie sporo problemów załogom przysparzała nawigacja.
- W nocy nawigowanie jest bardzo trudne, drogi mają po 20 metrów szerokości, czasami zbiega się
z Giżycka, kierowca terenowego GMC.<br>Ogromne problemy wielu załogom sprawiła przeprawa przez Dziękałówkę, niepozorną wąską rzeczkę biegnącą przez las. Tutaj stawał niemal każdy samochód. Dno najeżone zwalonymi konarami i brzegi ograniczające wyjazd z nurtu drzewami pokonywały najlepszych kierowców i najlepszy sprzęt. Tam gdzie jednak zawodziły terenowe, potężne opony i podniesione zawieszenie, z pomocą przychodziły wyciągarki. Trzeba było przeć do przodu i dojechać do końca.<br>Błotne przeprawy i przepastne kałuże to jednak nie wszystkie niespodzianki, jakie czekały na zawodników. Na otwartym terenie sporo problemów załogom przysparzała nawigacja.<br>- W nocy nawigowanie jest bardzo trudne, drogi mają po 20 metrów szerokości, czasami zbiega się
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego