Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Horyzonty Techniki
Nr: 2
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1959
że woda zamarza w 0 C.
Woda to ciekawy i ważny związek, zobaczycie, ile jeszcze interesujących rzeczy się o niej dowiecie i ile ładnych doświadczeń z nią wykonamy. Następnym razem nauczymy się oczyszczać wodę tak, jak to robią prawdziwi chemicy.
Wasz Wujcio Probówka

MY I ELEKTRYCZNOŚĆ
Początkiem rzeczy wielkich są zawsze rzeczy małe. Kiedy tysiące lat temu ludzie po raz pierwszy wynaleźli koło, nie przypuszczali, jakie będzie ono miało ogromne zastosowanie. Tak samo jest z każdym z nas. Kiedyś w przyszłości będziemy może budować elektrownie atomowe, linie elektryczne wysokiego napięcia. Powiemy wtedy: pomyśleć, że zaczęliśmy od reperacji sznura do żelazka!
A
że woda zamarza w 0 C.<br>Woda to ciekawy i ważny związek, zobaczycie, ile jeszcze interesujących rzeczy się o niej dowiecie i ile ładnych doświadczeń z nią wykonamy. Następnym razem nauczymy się oczyszczać wodę tak, jak to robią prawdziwi chemicy.<br>Wasz &lt;au&gt;Wujcio Probówka&lt;/au&gt;&lt;/div&gt;<br><br>&lt;div&gt;&lt;tit&gt;MY I ELEKTRYCZNOŚĆ&lt;/tit&gt;<br>&lt;intro&gt;Początkiem rzeczy wielkich są zawsze rzeczy małe. Kiedy tysiące lat temu ludzie po raz pierwszy wynaleźli koło, nie przypuszczali, jakie będzie ono miało ogromne zastosowanie. Tak samo jest z każdym z nas. Kiedyś w przyszłości będziemy może budować elektrownie atomowe, linie elektryczne wysokiego napięcia. Powiemy wtedy: pomyśleć, że zaczęliśmy od reperacji sznura do żelazka!&lt;/intro&gt;<br>A
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego