Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Sportowiec
Nr: 46 (1408)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1977
miesiąc zbiera do kapelusza.
Jedynym rozsądnym wyjściem z tej sytuacji byłoby wprowadzenie umów między piłkarzami a klubami, a także zmiana przepisów finansowych. Piłkarz wiązałby się z klubem na określoną liczbę lat i nie mógłby straszyć co roku podaniem o zwolnienie. Należy także rozwiązać problem premii za mecze. Nie widzę nic zdrożnego w tym, że piłkarz zarabia dużo. Oczywiście dobry futbolista, pierwszoligowy, który dostarcza rozrywki wielu tysiącom ludzi, ale niech te pieniądze nie będą organizowane, lecz płacone. Normalnie, bez niedomówień, przekroczeń przepisów i atmosfery skandalu.
Wspomniałem już, że dżentelmeni w ogóle nie powinni wymawiać słowa - pieniądze. W tym jednak wypadku jest akurat
miesiąc zbiera do kapelusza. <br>Jedynym rozsądnym wyjściem z tej sytuacji byłoby wprowadzenie umów między piłkarzami a klubami, a także zmiana przepisów finansowych. Piłkarz wiązałby się z klubem na określoną liczbę lat i nie mógłby straszyć co roku podaniem o zwolnienie. Należy także rozwiązać problem premii za mecze. Nie widzę nic zdrożnego w tym, że piłkarz zarabia dużo. Oczywiście dobry futbolista, pierwszoligowy, który dostarcza rozrywki wielu tysiącom ludzi, ale niech te pieniądze nie będą organizowane, lecz płacone. Normalnie, bez niedomówień, przekroczeń przepisów i atmosfery skandalu. <br>Wspomniałem już, że dżentelmeni w ogóle nie powinni wymawiać słowa - pieniądze. W tym jednak wypadku jest akurat
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!