Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 02.23
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
Rząd chciał objąć wszystkie umowy VAT-em, ale Sejm przegłosował, że będą nim objęte tylko te, które wiążą się z działalnością gospodarczą.
Przeciwko stanowisku rządu w sprawie VAT na artykuły dziecięce rządu głosowali nawet niektórzy jego członkowie, na przykład wicepremier i szef MSWiA Józef Oleksy. - Uważam, że nie uczyniłem nic zdrożnego - tłumaczył się Oleksy wczoraj w Radiu Zet.
- Popełnił pan grzech przeciwko Unii Europejskiej, panie Józefie - wypomniał mu Roman Giertych (LPR). - Unia mi wybaczy - odpowiedział wicepremier.
- Zdecydowaliśmy się głosować inaczej niż chciał rząd, bo niektóre jego propozycje nie były do końca przemyślane - tłumaczył "Rz" szef Klubu SLD Krzysztof Janik.
Rząd nie
Rząd chciał objąć wszystkie umowy VAT-em, ale &lt;name type="org"&gt;Sejm&lt;/&gt; przegłosował, że będą nim objęte tylko te, które wiążą się z działalnością gospodarczą.<br>Przeciwko stanowisku rządu w sprawie VAT na artykuły dziecięce rządu głosowali nawet niektórzy jego członkowie, na przykład wicepremier i szef &lt;name type="org"&gt;MSWiA&lt;/&gt; &lt;name type="person"&gt;Józef Oleksy&lt;/&gt;. &lt;q&gt;- Uważam, że nie uczyniłem nic zdrożnego&lt;/&gt; - tłumaczył się &lt;name type="person"&gt;Oleksy&lt;/&gt; wczoraj w &lt;name type="org"&gt;Radiu Zet&lt;/&gt;.<br>&lt;q&gt;- Popełnił pan grzech przeciwko &lt;name type="org"&gt;Unii Europejskiej&lt;/&gt;, panie &lt;name type="person"&gt;Józefie&lt;/&gt;&lt;/&gt; - wypomniał mu &lt;name type="person"&gt;Roman Giertych&lt;/&gt; (&lt;name type="org"&gt;LPR&lt;/&gt;). &lt;q&gt;- &lt;name type="org"&gt;Unia&lt;/&gt; mi wybaczy&lt;/&gt; - odpowiedział wicepremier.<br>&lt;q&gt;- Zdecydowaliśmy się głosować inaczej niż chciał rząd, bo niektóre jego propozycje nie były do końca przemyślane&lt;/&gt; - tłumaczył &lt;name type="tit"&gt;"Rz"&lt;/&gt; szef &lt;name type="org"&gt;Klubu SLD&lt;/&gt; &lt;name type="person"&gt;Krzysztof Janik&lt;/&gt;.<br>Rząd nie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!