Typ tekstu: Książka
Autor: Dzik Jerzy
Tytuł: Dzieje życia na ziemi
Rok wydania: 2003
Rok powstania: 1993
ewolucyjnych glonów, które zdołały opanować środowisko lądowe. Jeśli nie liczyć jednokomórkowych glonów Chroococcales i ich krewniaków egzystujących na lądach dzięki symbiozie z grzybami w porostach, wszystkie rośliny lądowe są potomkami jednej linii ewolucyjnej zielenic. Związku roślin lądowych z zielenicami dowodzi identyczność budowy aparatu fotosyntetyzującego.
Przodkowie roślin lądowych Tylko jedna grupa zielenic osiągnęła stopień zróżnicowania morfologicznego porównywalny z hipotetycznym przodkiem roślin naczyniowych. Są to ramienice (Charales; ryc. 12.2F-K). Najistotniejsze między nimi podobieństwo to budowa plemników i to, że komórki jajowe otulone są wielokomórkowymi nićmi korowymi tworzącymi żeńskie organy rozrodcze.
Bezdyskusyjne ramienice, łatwe do rozpoznania po charakterystycznych lęgniach z osłonką nici
ewolucyjnych glonów, które zdołały opanować środowisko lądowe. Jeśli nie liczyć jednokomórkowych glonów Chroococcales i ich krewniaków egzystujących na lądach dzięki symbiozie z grzybami w porostach, wszystkie rośliny lądowe są potomkami jednej linii ewolucyjnej zielenic. Związku roślin lądowych z zielenicami dowodzi identyczność budowy aparatu fotosyntetyzującego.<br>Przodkowie roślin lądowych Tylko jedna grupa zielenic osiągnęła stopień zróżnicowania morfologicznego porównywalny z hipotetycznym przodkiem roślin naczyniowych. Są to ramienice (Charales; ryc. 12.2F-K). Najistotniejsze między nimi podobieństwo to budowa plemników i to, że komórki jajowe otulone są wielokomórkowymi nićmi korowymi tworzącymi żeńskie organy rozrodcze.<br>Bezdyskusyjne ramienice, łatwe do rozpoznania po charakterystycznych lęgniach z osłonką nici
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!