Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Wszechświat
Nr: 7-8
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 1958
rubra), wyklina (Poa pratensis), stokłosa (Bromus inermis), w turzycach jak Care humilis, C. tristis, w motylkowatych jak lucerna (Medicago falcata), groszek (Lathyrus pratensis) i i.
U wielu roślin stwierdzono również obecność różnych ciał chemicznych o działaniu antybakteryjnym, podobnych w tym antybiotyków grzybkowych i bakteryjnych. Są to tak rośliny niższe, np. zielenice, brunatnice, krasnorosty i inne jak i wyższe, kwiatowe z różnych rodzin i gatunków: Pod względem chemicznym są to np: połączenia flawonowe, antocyjanowe, antrachinonowe, kwasy, garbniki, olejki eteryczne i ich składniki, alkaloidy itd. rozpowszechnione w przyrodzie roślinnej.
Ściśle biorąc prawie wszystkie rośliny mogłyby współcześnie pretendować do nazwy leczniczych mogłyby być jako
rubra)&lt;/&gt;, wyklina &lt;hi rend="italic"&gt;(Poa pratensis)&lt;/&gt;, stokłosa &lt;hi rend="italic"&gt;(Bromus inermis)&lt;/&gt;, w turzycach jak &lt;hi rend="italic"&gt;Care humilis, C. tristis&lt;/&gt;, w motylkowatych jak lucerna &lt;hi rend="italic"&gt;(Medicago falcata)&lt;/&gt;, groszek &lt;hi rend="italic"&gt;(Lathyrus pratensis)&lt;/&gt; i i.<br> U wielu roślin stwierdzono również obecność różnych ciał chemicznych o działaniu antybakteryjnym, podobnych w tym antybiotyków grzybkowych i bakteryjnych. Są to tak rośliny niższe, np. zielenice, brunatnice, krasnorosty i inne jak i wyższe, kwiatowe z różnych rodzin i gatunków: Pod względem chemicznym są to np: połączenia flawonowe, antocyjanowe, antrachinonowe, kwasy, garbniki, olejki eteryczne i ich składniki, alkaloidy itd. rozpowszechnione w przyrodzie roślinnej.<br> Ściśle biorąc prawie wszystkie rośliny mogłyby współcześnie pretendować do nazwy leczniczych mogłyby być jako
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!