Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kwietnik
Nr: 7
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1995
Męczennica olbrzymia i pasiasta wymagają w tym czasie temperatury 15-18ĄC, błękitna, jadalna i koralowa - 8-10ĄC. Rośliny należące do trzech ostatnich gatunków zniosą nawet krótkotrwały spadek temperatury do 3-5ĄC, chociaż mogą wówczas zrzucić część liści.

Podłoże
Męczennice najlepiej rosną w ziemi żyznej i próchnicznej (w mieszance torfu i ziemi kompostowej z dodatkiem gliny), o odczynie lekko kwaśnym (pH 5,5-6,5).
Raz do roku, wiosną, przesadzamy młode (najwyżej trzyletnie) egzemplarze, a u starszych wymieniamy wierzchnią, 2-3-centymetrową warstwę ziemi. Najobficiej kwitną rośliny posadzone w małych doniczkach.

Podlewanie
Latem męczennice trzeba częściej podlewać, w upały nawet dwa razy
Męczennica olbrzymia i pasiasta wymagają w tym czasie temperatury 15-18ĄC, błękitna, jadalna i koralowa - 8-10ĄC. Rośliny należące do trzech ostatnich gatunków zniosą nawet krótkotrwały spadek temperatury do 3-5ĄC, chociaż mogą wówczas zrzucić część liści.<br><br>&lt;tit1&gt;Podłoże&lt;/tit1&gt;<br>Męczennice najlepiej rosną w ziemi żyznej i próchnicznej (w mieszance torfu i ziemi kompostowej z dodatkiem gliny), o odczynie lekko kwaśnym (pH 5,5-6,5). <br>Raz do roku, wiosną, przesadzamy młode (najwyżej trzyletnie) egzemplarze, a u starszych wymieniamy wierzchnią, 2-3-centymetrową warstwę ziemi. Najobficiej kwitną rośliny posadzone w małych doniczkach.<br><br>&lt;tit1&gt;Podlewanie&lt;/tit1&gt;<br>Latem męczennice trzeba częściej podlewać, w upały nawet dwa razy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego