Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 08.16
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
przed budynkiem zaczęły się gromadzić tłumy zwolenników as-Sadra. Jak oświadczył rzecznik Wielonarodowej Dywizji Centrum-Południe p Artur Domański, "pododdział polskich żołnierzy, osłaniany przez siły szybkiego reagowania, powrócił o godz. 7.20 czasu lokalnego z komendy policji do miejsca stałej dyslokacji".
Według wiceministra obrony narodowej Janusza Zemkego, polscy żołnierze zachowali zimną krew - nie prowokowali tłumu, nie strzelali. Żaden z Polaków nie został ranny.
W nocy z piątku na sobotę w wyniku walk między sadrystami a iracką policją zginęło co najmniej 40 rebeliantów i 3 policjantów. W całej dowodzonej przez Polaków strefie było wczoraj nadal niespokojnie. W wyniku eksplozji miny-pułapki zginął ukraiński
przed budynkiem zaczęły się gromadzić tłumy zwolenników &lt;name type="person"&gt;as-Sadra&lt;/&gt;. Jak oświadczył rzecznik &lt;name type="org"&gt;Wielonarodowej Dywizji Centrum-Południe&lt;/&gt; p &lt;name type="person"&gt;Artur Domański&lt;/&gt;, &lt;q&gt;"pododdział polskich żołnierzy, osłaniany przez siły szybkiego reagowania, powrócił o godz. 7.20 czasu lokalnego z komendy policji do miejsca stałej dyslokacji"&lt;/&gt;.<br>Według wiceministra obrony narodowej &lt;name type="person"&gt;Janusza Zemkego&lt;/&gt;, polscy żołnierze zachowali zimną krew - nie prowokowali tłumu, nie strzelali. Żaden z Polaków nie został ranny.<br>W nocy z piątku na sobotę w wyniku walk między sadrystami a iracką policją zginęło co najmniej 40 rebeliantów i 3 policjantów. W całej dowodzonej przez Polaków strefie było wczoraj nadal niespokojnie. W wyniku eksplozji miny-pułapki zginął ukraiński
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!