Typ tekstu: Książka
Autor: Jagiełło Michał
Tytuł: Wołanie w górach
Rok: 1999
Niezwykłe jak na lato warunki pogodowe sprawiły, że Mietek Kołodziejczyk był myślami przy tych w ścianie. Wysłany przez niego patrol nawiązał z nimi głosowy kontakt rano, 8 sierpnia. O godz. 5.00 Mietek poprosił Centralę o uruchomienie wyprawy: Delikwenci są pod okapami, 2 wyciągi od wierzchołka, i telepią się z zimna - zapisał w raporcie.
Do Morskiego wyjeżdża ekipa kierowana przez R. Mikiewicza. Równocześnie na Mnichu działa Mietek wspomagany przez taterników, wśród których jest E. Chrobak. Niemal w samo południe J. Gąsienica Józkowy rozpoczyna zjazd. Po niespełna dwóch godzinach cała trójka ląduje w Mnichowym Żlebie.
Akcja ta obrasta już legendą. W Pogotowiu
Niezwykłe jak na lato warunki pogodowe sprawiły, że Mietek Kołodziejczyk był myślami przy tych w ścianie. Wysłany przez niego patrol nawiązał z nimi głosowy kontakt rano, 8 sierpnia. O godz. 5.00 Mietek poprosił Centralę o uruchomienie wyprawy: Delikwenci są pod okapami, 2 wyciągi od wierzchołka, i telepią się z zimna - zapisał w raporcie.<br>Do Morskiego wyjeżdża ekipa kierowana przez R. Mikiewicza. Równocześnie na Mnichu działa Mietek wspomagany przez taterników, wśród których jest E. Chrobak. Niemal w samo południe J. Gąsienica Józkowy rozpoczyna zjazd. Po niespełna dwóch godzinach cała trójka ląduje w Mnichowym Żlebie.<br>Akcja ta obrasta już legendą. W Pogotowiu
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!