Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Fakt
Nr: 01.27 (22)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
kamienicy dla Michaliny Grabowskiej jest powodem zimna w mieszkaniu.
Od kiedy na ścianie domu zawisł billboard reklamowy, po jej pokoju hula wiatr. Urzędnicy ze spółdzielni lekceważyli dotąd prośby emerytki.
Wystarczy trochę mrozu i wiatr wiejący od wschodu, żeby w małym mieszkaniu pani Michaliny Grabowskiej przy Złotej 63 zrobiło się naprawdę zimno. To właśnie na wschodniej ścianie ubiegłej zimy zamontowano billboard reklamowy. - Stukam w ścianę, to słychać pusty dźwięk, a poza tym ewidentnie czuję, że stamtąd wieje, nawet ruszają się firanki - przekonuje pani Michalina.
48 lat pracowała jako nauczycielka, za okupacji prowadziła tajne nauczanie - dla Warszawy zrobiła dużo. Nie rozumie więc, dlaczego
kamienicy dla Michaliny Grabowskiej jest powodem zimna w mieszkaniu.<br>Od kiedy na ścianie domu zawisł billboard reklamowy, po jej pokoju hula wiatr. Urzędnicy ze spółdzielni lekceważyli dotąd prośby emerytki.<br>Wystarczy trochę mrozu i wiatr wiejący od wschodu, żeby w małym mieszkaniu pani Michaliny Grabowskiej przy Złotej 63 zrobiło się naprawdę zimno. To właśnie na wschodniej ścianie ubiegłej zimy zamontowano billboard reklamowy. &lt;q&gt;- Stukam w ścianę, to słychać pusty dźwięk, a poza tym ewidentnie czuję, że stamtąd wieje, nawet ruszają się firanki&lt;/&gt; - przekonuje pani Michalina.<br>48 lat pracowała jako nauczycielka, za okupacji prowadziła tajne nauczanie - dla Warszawy zrobiła dużo. Nie rozumie więc, dlaczego
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Zapraszamy do udziału w plebiscycie

MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

WYRAŻAJ SIĘ... PO POLSKU!

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. Gottlieba Daimlera 2. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu Prawach, znajdą Państwo w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022"!