Typ tekstu: Książka
Autor: Choromański Michał
Tytuł: Zazdrość i medycyna
Rok wydania: 1979
Rok powstania: 1933
płacz wywołał inny skutek, niż się spodziewała. Ponieważ łzy w tym wypadku były celowe, wyczuwało się, jeżeli tak można się wyrazić, ich użyteczność, podziałały na chirurga jak zwykle, wzbudziły w nim po prostu niechęć i jeszcze większą nieufność. Fachowym, automatycznym gestem zacierał ręce, wyglądało to tak, jak gdyby było mu zimno, a jednocześnie jak gdyby szczotką mył ręce nad muszlą w sali opatrunkowej.
Ponieważ w głowie chirurga Tamtena roiło się od wątpliwości i ponieważ teraz potrafił spojrzeć na siedzącą obok kobietę pod nowym kątem widzenia, cały szereg faktów stanął przed nim w innym świetle .

. Wystarczy mieć jakąś trzymającą się kupy teorię
płacz wywołał inny skutek, niż się spodziewała. Ponieważ łzy w tym wypadku były celowe, wyczuwało się, jeżeli tak można się wyrazić, ich użyteczność, podziałały na chirurga jak zwykle, wzbudziły w nim po prostu niechęć i jeszcze większą nieufność. Fachowym, automatycznym gestem zacierał ręce, wyglądało to tak, jak gdyby było mu zimno, a jednocześnie jak gdyby szczotką mył ręce nad muszlą w sali opatrunkowej.<br>Ponieważ w głowie chirurga Tamtena roiło się od wątpliwości i ponieważ teraz potrafił spojrzeć na siedzącą obok kobietę pod nowym kątem widzenia, cały szereg faktów stanął przed nim w innym świetle .<br>&lt;page nr=222&gt;<br>. Wystarczy mieć jakąś trzymającą się kupy teorię
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego