Typ tekstu: Książka
Autor: Pinkwart Maciej
Tytuł: Dziewczyna z Ipanemy
Rok: 2003
ucisk nie ustawał, oddech stawał się coraz płytszy, ale nudności się zmniejszyły. Wziął leżącą przy łóżku książkę i zaczął regularnie walić w ścianę.
Po kilku minutach przybiegł sąsiad. Drzwi na szczęście zostawił otwarte - zwyczaj z czasów schroniskowych, kiedy to o każdej porze doby musiał być dostępny dla personelu. Michałowi było zimno, w mostku nadal tkwił ból, ale poza tym czuł się zupełnie przytomnie i dobrze. Leżał bez ruchu i starał się mówić mało.
- Poszukaj w apteczce czegoś na serce. Może jest cardiamid, i coś na uspokojenie. I wezwij lekarza. Nic się nie dzieje, ale nie chcę żeby się pogorszyło.
Sąsiad znalazł
ucisk nie ustawał, oddech stawał się coraz płytszy, ale nudności się zmniejszyły. Wziął leżącą przy łóżku książkę i zaczął regularnie walić w ścianę.<br>Po kilku minutach przybiegł sąsiad. Drzwi na szczęście zostawił otwarte - zwyczaj z czasów schroniskowych, kiedy to o każdej porze doby musiał być dostępny dla personelu. Michałowi było zimno, w mostku nadal tkwił ból, ale poza tym czuł się zupełnie przytomnie i dobrze. Leżał bez ruchu i starał się mówić mało.<br>- Poszukaj w apteczce czegoś na serce. Może jest cardiamid, i coś na uspokojenie. I wezwij lekarza. Nic się nie dzieje, ale nie chcę żeby się pogorszyło.<br>Sąsiad znalazł
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

ZAGŁOSUJ NA MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021!

To już ostatnia prosta! Rozwijana lista poniżej zawiera finałową dwudziestkę. Zapoznaj się z ich znaczeniem i zagłosuj na zwycięskie słowo!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!