Typ tekstu: Książka
Autor: Worcell Henryk
Tytuł: Zaklęte rewiry
Rok wydania: 1989
Rok powstania: 1936
na duży stół u mnie.
- A która to jest włoska ilustracja?
- Psiakrew, jużeś tu jest tydzień, a jeszcze nie wiesz? A po żarcie do kuchni wiesz, gdzie się idzie? Naturalnie, to wiedziałeś zaraz pierwszego dnia. Za węchem. Czekaj no! - z uśmiechem dogonił pikola przy wejściu na salę. - Wiesz, gdzie jest zimny bufet w restauracji? No to pójdziesz tam, podasz bufetowcowi talerzyk i zamówisz tak: "Porcja bujasa raz!" Będziesz pamiętał? Powtórz.
- Porcja bujasa raz! - chłopiec wahał się czegoś, uszedł parę kroków i głęboko zamyślony wrócił do Romana.
- Proszę pana, a co to jest "bujasa".
- A czy cię licho nadało! To jeszcze nie wiesz
na duży stół u mnie.<br>- A która to jest włoska ilustracja?<br>- Psiakrew, jużeś tu jest tydzień, a jeszcze nie wiesz? A po żarcie do kuchni wiesz, gdzie się idzie? Naturalnie, to wiedziałeś zaraz pierwszego dnia. Za węchem. Czekaj no! - z uśmiechem dogonił pikola przy wejściu na salę. - Wiesz, gdzie jest zimny bufet w restauracji? No to pójdziesz tam, podasz bufetowcowi talerzyk i zamówisz tak: "Porcja bujasa raz!" Będziesz pamiętał? Powtórz.<br>- Porcja bujasa raz! - chłopiec wahał się czegoś, uszedł parę kroków i głęboko zamyślony wrócił do Romana.<br>- Proszę pana, a co to jest "bujasa".<br>- A czy cię licho nadało! To jeszcze nie wiesz
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

ZAGŁOSUJ NA MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021!

To już ostatnia prosta! Rozwijana lista poniżej zawiera finałową dwudziestkę. Zapoznaj się z ich znaczeniem i zagłosuj na zwycięskie słowo!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!