Typ tekstu: Książka
Autor: Kosidowski Zenon
Tytuł: Opowieści bibilijne
Rok wydania: 1996
Rok powstania: 1963
Aramejczykom odebrać miasto Ramot w Gileadzie, jednak podczas jednej z potyczek został ranny. Wobec tego powierzył dowództwo swemu wodzowi Jehu, a sam wrócił do Jezreel, by wyleczyć się z ran. Przybył tam do niego w odwiedziny król judzki Ochozjasz, z którym pozostawał w stosunkach przyjaznych.
Jako syn Achaba i czciciel złotego cielca Joram był znienawidzony przez jahwistów. Prorok Elizeusz postanowił skorzystać z jego choroby, by pozbawić go tronu. Wysłał przeto do Ramot Gilead swego zaufanego ucznia z poleceniem, by namaścił na króla naczelnego wodza Jehu.
Podczas tajemnej ceremonii wysłaniec Elizeusza wyrzekł następujące uroczyste słowa:
- To mówi Pan, Bóg Izraelitów: Namaściłem cię królem
Aramejczykom odebrać miasto Ramot w Gileadzie, jednak podczas jednej z potyczek został ranny. Wobec tego powierzył dowództwo swemu wodzowi Jehu, a sam wrócił do Jezreel, by wyleczyć się z ran. Przybył tam do niego w odwiedziny król judzki Ochozjasz, z którym pozostawał w stosunkach przyjaznych.<br>Jako syn Achaba i czciciel złotego cielca Joram był znienawidzony przez jahwistów. Prorok Elizeusz postanowił skorzystać z jego choroby, by pozbawić go tronu. Wysłał przeto do Ramot Gilead swego zaufanego ucznia z poleceniem, by namaścił na króla naczelnego wodza Jehu.<br>Podczas tajemnej ceremonii wysłaniec Elizeusza wyrzekł następujące uroczyste słowa:<br>- To mówi Pan, Bóg Izraelitów: Namaściłem cię królem
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego