Typ tekstu: Książka
Autor: Kosidowski Zenon
Tytuł: Opowieści bibilijne
Rok wydania: 1996
Rok powstania: 1963
ich bogom ofiary. Był to jednak podstęp. Gdy kapłani wypełnili świątynię do ostatniego miejsca, rzucili się na nich żołnierze i wycięli ich w pień. Posąg Baala rozbito, a świątynię zhańbiono, przeznaczając ją na ustęp publiczny.
Jahwe zatriumfował nad bogami kananejskimi. Było to jednak zwycięstwo połowiczne, Jehu bowiem nie zniósł kultu złotego cielca, którego ośrodkami były miasta Betel i Dan. Wywołało to zgorszenie wśród proroków, którzy wynieśli go na tron, a Jahwe rozgniewał się i dopuścił do tego, że samozwańczy król Damaszku Hazael mógł bezkarnie pustoszyć wszystkie ziemie izraelskie na wschód od Jordanu.
Jehu umarł po dwudziestu ośmiu latach panowania. Na tron izraelski
ich bogom ofiary. Był to jednak podstęp. Gdy kapłani wypełnili świątynię do ostatniego miejsca, rzucili się na nich żołnierze i wycięli ich w pień. Posąg Baala rozbito, a świątynię zhańbiono, przeznaczając ją na ustęp publiczny.<br>Jahwe zatriumfował nad bogami kananejskimi. Było to jednak zwycięstwo połowiczne, Jehu bowiem nie zniósł kultu złotego cielca, którego ośrodkami były miasta Betel i Dan. Wywołało to zgorszenie wśród proroków, którzy wynieśli go na tron, a Jahwe rozgniewał się i dopuścił do tego, że samozwańczy król Damaszku Hazael mógł bezkarnie pustoszyć wszystkie ziemie izraelskie na wschód od Jordanu.<br>Jehu umarł po dwudziestu ośmiu latach panowania. Na tron izraelski
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego