Typ tekstu: Książka
Autor: Rudnicka Halina
Tytuł: Uczniowie Spartakusa
Rok wydania: 1996
Rok powstania: 1951
nie zdobędzie Rzymu. Jeśli Germanowie i Celtowie cofną się, musi ustąpić razem z nimi. Innej drogi nie ma. Może jednak uda się przekonać ich? Nie do uwierzenia, jak łatwo w niepowodzeniu i troskach ucho ludzkie daje posłuch przesądom, wróżbom, plotkom! Jakie znaleźć argumenty przeciw nim?
Kalias siedział i przeżywał ciężkie zmartwienie. Za prędko, stanowczo za prędko wycofał się zza głazu, gdzie podsłuchiwał Paralosa. On coś mówił o celtyckich wróżbitach, ale co? Nie próżnują? Co to znaczy? Kto zdolny byłby odgadnąć, co Paralos miał na myśli?
Spartakus po chwili ciężkiego milczenia podniósł głowę i powiedział prosząco:
- Słuchajcie, towarzysze. Zatrzymamy się tu jeszcze
nie zdobędzie Rzymu. Jeśli Germanowie i Celtowie cofną się, musi ustąpić razem z nimi. Innej drogi nie ma. Może jednak uda się przekonać ich? Nie do uwierzenia, jak łatwo w niepowodzeniu i troskach ucho ludzkie daje posłuch przesądom, wróżbom, plotkom! Jakie znaleźć argumenty przeciw nim?<br>Kalias siedział i przeżywał ciężkie zmartwienie. Za prędko, stanowczo za prędko wycofał się zza głazu, gdzie podsłuchiwał Paralosa. On coś mówił o celtyckich wróżbitach, ale co? Nie próżnują? Co to znaczy? Kto zdolny byłby odgadnąć, co Paralos miał na myśli?<br>Spartakus po chwili ciężkiego milczenia podniósł głowę i powiedział prosząco:<br>- Słuchajcie, towarzysze. Zatrzymamy się tu jeszcze
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego