Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Powszechny
Nr: 43
Miejsce wydania: Kraków
Rok wydania: 1993
Rok powstania: 1994
bez względu na wynik - zasadniczych zmian nie będzie.
Złagodzenie kosztów i przyspieszenie procesu zjednoczenia, postęp w integracji zjednoczonych Niemiec z Europą i silna gospodarka, to trzy niezmienne cele niemieckiej polityki.
Oczywiście, można spodziewać się, że zmiana układu sił w rządzącej koalicji nie pozostanie zupełnie bez wpływu na politykę wewnętrzną.
Spadek znaczenia liberałów z FDP - nieuchronny od chwili usunięcia się w cień Otto Lambsdorfa i Hansa-Dietricha Genschera - i dobry wynik konserwatystów z bawarskiej CSU przesunie z pewnością języczek wagi na prawo.
Nie wiadomo jeszcze jaką rolę odegrają Bawarczycy: Theo Waigel i Edmund Stoiber.
Wiadomo natomiast, że bezbarwny Klaus Kinkel nie uratuje
bez względu na wynik - zasadniczych zmian nie będzie.<br>Złagodzenie kosztów i przyspieszenie procesu zjednoczenia, postęp w integracji zjednoczonych Niemiec z Europą i silna gospodarka, to trzy niezmienne cele niemieckiej polityki.<br>Oczywiście, można spodziewać się, że zmiana układu sił w rządzącej koalicji nie pozostanie zupełnie bez wpływu na politykę wewnętrzną.<br>Spadek znaczenia liberałów z FDP - nieuchronny od chwili usunięcia się w cień Otto Lambsdorfa i Hansa-Dietricha Genschera - i dobry wynik konserwatystów z bawarskiej CSU przesunie z pewnością języczek wagi na prawo.<br>Nie wiadomo jeszcze jaką rolę odegrają Bawarczycy: Theo Waigel i Edmund Stoiber.<br>Wiadomo natomiast, że bezbarwny Klaus Kinkel nie uratuje
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!