Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Detektyw
Nr: 5 (153)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1999
Nie wiedział, co czyni. Powołując się na badania psychiatryczne, 11 stycznia 1999 roku Prokuratura Okręgowa w Zamościu umorzyła śledztwo przeciwko Edwardowi K., zgodnie z artykułem 32 kodeksu karnego: "Nie popełnia przestępstwa, kto z powodu choroby psychicznej, upośledzenia umysłowego lub innego zakłócenia czynności psychicznych, nie mógł w czasie czynu rozpoznać jego znaczenia lub pokierować swoim postępowaniem".
Na tej samej podstawie Edward K. nie odpowie za napad i obezwładnienie gazem funkcjonariuszy policji. Prokuratura uznała też, posiłkując się opinią psychologów, że nie ma potrzeby przetrzymywania go w zakładzie psychiatrycznym, bowiem nie stwarza już realnego zagrożenia dla otoczenia. Może wrócić do domu.
Podczas odczytywania uzasadnienia
Nie wiedział, co czyni. Powołując się na badania psychiatryczne, 11 stycznia 1999 roku Prokuratura Okręgowa w Zamościu umorzyła śledztwo przeciwko Edwardowi K., zgodnie z artykułem 32 kodeksu karnego: &lt;q&gt;"Nie popełnia przestępstwa, kto z powodu choroby psychicznej, upośledzenia umysłowego lub innego zakłócenia czynności psychicznych, nie mógł w czasie czynu rozpoznać jego znaczenia lub pokierować swoim postępowaniem"&lt;/&gt;.<br>Na tej samej podstawie Edward K. nie odpowie za napad i obezwładnienie gazem funkcjonariuszy policji. Prokuratura uznała też, posiłkując się opinią psychologów, że nie ma potrzeby przetrzymywania go w zakładzie psychiatrycznym, bowiem nie stwarza już realnego zagrożenia dla otoczenia. Może wrócić do domu.<br>Podczas odczytywania uzasadnienia
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego